Hola, 12.klass! 22. juuni valdek.rohtma

"Aina igatsugu pudipadi pähe tuleb taguda meil koolis, pole põgeneda kusagile paganama pedagoogi eest…” las sellest laulust saab nüüd huumor.

Armsad lõpetajad, austatud vanemad ja sugulased ning kallid kolleegid!

Me oleme üheskoos teinud endast oleneva, et meie ees olev sirguv põlvkond võtaks kõikidel teistel jalust nõrgaks - nad on juba praegu meist paremad ja edukamad, kui meie omal ajal.

Seega see polegi nagu enam uudis- finito-lõpetatud-konets-end-ende!

Usun, et aprilli-juuni perioodil on tujud ja tunded olnud läbisegi nagu puder ja kapsad. Meist paljudel. Nüüd on oodatud lõpp oma selgusega käes, lehekülg eluraamatus saab pööratud ning “Ma pean” saab hoopis teise tähenduse sõnapaari “Ma tahan” kõrval.

Kõik tundub olevat valla, aga samas - mida ja kuidas edasi, kuhu lähevad sõbrad õppima, mida teen mina - täiesti eksistentsiaalsed küsimused!

Ehk! Olekseid enam ei ole, poleksid pole olulised…

Täna on Sinu edasise elu esimene päev, kasuta seda targasti. Ole tänulik senisel teel toeks olnud inimestele! Ja täiega edasi! Pea meeles, et ei viitsi - seda pole tegelikult olemas!

Milline on Sinu masterplaan? Keda vajad appi selle täpsustamisel ja kuidas liigud edasi, on suuresti Sinu enda valida ja teha. Võta hetk, mõtle läbi ja tee seda. Kui vajad abi vanast koolist, oled teretulnud.

Õpilased on aina tugevamad ja edukamad, õpetajad pole spordis neile enam vastu saanud. Aga värsked vilistlased võiks. Tulgegi külla, rääkige, kuidas teil on läinud ja mida sellest võiks nooremad aastakäigud õppida. Kool areneb, kuid õppida on alati! Tulge külla käima, et olla eeskujuks noorematele nagu olete olnud seni!

Lõpetuseks mõte Mai Torimi sulest:
See tee pole olnud alati murede vaba,
kuid palju on olnud rõõmusid ka!

Kui juhtub, et kaldume kõrvale rajalt,
ei ringiga minek meid takista!

Vahel on vaja vaid veidike hoogu,
otsusekindlust ja tugevat meelt.

Lahkute siit koolimajast
ning külla tulge ikka!

Isegi kui mööda minna oleks mugavam!
Küllap kohtume me veel!

„Kaunist elu!“, soovin täna koos kõigi siin saalis olijatega.

"Aina igatsugu pudipadi pähe tuleb taguda meil koolis, pole põgeneda kusagile paganama pedagoogi eest?? las sellest laulust saab nüüd huumor.

Armsad lõpetajad, austatud vanemad ja sugulased ning kallid kolleegid!

Seega see polegi nagu enam uudis- finito-lõpetatud-konets-end-ende!

Usun, et aprilli-juuni perioodil on tujud ja tunded olnud läbisegi nagu puder ja kapsad. Meist paljudel. Nüüd on oodatud lõpp oma selgusega käes, lehekülg eluraamatus saab pööratud ning ?Ma pean? saab hoopis teise tähenduse sõnapaari ?Ma tahan? kõrval.

Kõik tundub olevat valla, aga samas - mida ja kuidas edasi, kuhu

lähevad sõbrad õppima, mida teen mina - täiesti eksistentsiaalsed küsimused!

Ehk! Olekseid enam ei ole, poleksid pole olulised?

Lõpetuseks mõte Mai Torimi sulest:
See tee pole olnud alati murede vaba,
kuid palju on olnud rõõmusid ka!

Kui juhtub, et kaldume kõrvale rajalt,
ei ringiga minek meid takista!

Vahel on vaja vaid veidike hoogu,
otsusekindlust ja tugevat meelt.

Lahkute siit koolimajast
ning külla tulge ikka!

Isegi kui mööda minna oleks mugavam!
Küllap kohtume me veel!

?Kaunist elu!?, soovin täna koos kõigi siin saalis olijatega.