Meie lood

USA ansambli kontsert Palmisaalis. Viva la Musica! 26. september valdek.rohtma

Võnnu Keskkooli on külastamas koostöös USA Tallinna Suursaatkonnaga Eestis kontserttuuril viibiv Ameerika folk-pop duo Our Band. Kontsert toimub sel suvel renoveeritud palmisaalis ja on esimene välismaa artistide koolikontsert koolimaja südames.

Meil on au olla ansamblile Our Band (https://www.ourband.org/) vastuvõtjaks nende tuuril. Sasha Papernik ja Justin Poindexter toovad meile rikkaliku ameerika helimaastiku pulbitsevat energiat, suurepärast laulukirjutamist ja intiimset harmooniat. Nende lai repertuaar sisaldab lugusid igast kümnendist ja igast maailmanurgast, kududes need ühtseks tervikuks. Koos on nad esinenud publikule maailma suurtes saalides alates Carnegie Hallist kuni Lincolni keskuse ja Smithsonian’i Ameerika Kunsti Muuseumini.

Nüüd juba peaaegu kolmekümne aasta jooksul on koolimaja palmisaali seinad kuulnud kooride, folkansamblite ja muusikakoolide noorte pillimängu. Meie oma pillimehed on musitseerinud bändiga, pillipäevadel on kuulamiseks pakutud väga mitmekesist repertuaari  erinevatel muusikariistadel.

Eranditult kõik on kiitnud saali head akustikat ja ruumi toetavat karmat. Palmisaal on koht, kus on aukohal muusika ja poeesia – siin paikneb Võnnu kandi suurmehe Gustav Suitsu mälestussein, toimuvad kultuurikollektiivide proovid. Kooli mudilas- ja lastekoorid ning rahvatantsuansamblid on traditsiooniliselt esindanud paikkonda nii noorte- kui ka üldlaulu- ja tanusupidudel läbi kümnendite. Au sees peetakse nii rahva- kui popultuuri. Palmisaal on seega paik, kus tehakse esimesed tantsusammud ja lauldakse viisijupid.

Valdek Rohtma sõnul on äärmiselt vajalik õpilaste igakülgne areng, sealhulgas muusikaline. Igal lapsel peaks olema lapsepõlves oma pill. Musikaalne tunnetus, rütm ja võimalus oma tundeid väljendada muusika kaudu ning vastav kirjaoskus on kultuuritunnetuses elementaarsed.

Lisaks viimaste aastate suurematele investeeringutele renoveerimisse on panustatud ka muusika valdkonnas inventari uuendamisse. Sel õppeaastal alustas gümnaasiuminoortest trio koolibändi tegemist. Loodetavasti peavadki järgmise koolikontserdi palmisaalis just nemad!

Viva la Musica!

Viva la Musica!