10. klassi õpilased käisid päästelaagris 08. märts anu.kontro

Võnnu Keskkoolis saavad 10.-12. klassi õpilased õppida Sisekaitseõppe kursust, mis viiakse läbi koostöös Sisekaitseakadeemiaga.
10. klassis on Päästekursus ja kursuse üheks praktiliseks osaks on ka päästelaager Väike-Maarja keskuses.

Sellel aastal toimus päästelaager märtsis. Täna olid õpilased koolis tagasi ja jagasid oma muljeid:

Laagris leidus tegemist iga kell ja oli väga maitsev toit. Laagris sai lõbu laialt. Laager oli huvitav ja seal sain palju uut teada.  (Simo Kristjan Mäesepp)

Laager oli minu jaoks midagi väga erilist. Kava oli väga tihe, aga ma pole mitte kunagi kahe päevaga nii palju õppinud, kui seal laagris. Lisaks kõigele oli see nii eluline ja kindlasti püüan neid teadmisi rakendada, kui peaks midagi juhtuma. Saime ka proovida suitsusukeldumist ja inimeste välja päästmist - kõige lahedam kogemus! (Ingeli Toom)

Minule meeldis laagris see, et saime kogeda kuidas päriselt suitsusukeldumine käib ja kuidas tuld kustutada. Mulle meeldis autoavarii sündmus, kus saime kannatunut autost välja lõigata. Kõige imelisem oli energiat toov söök, mis oli megahea maitsega. Instruktorid olid väga toredad ja laager oli meeldejääv. (Berit Soo)

Vahva oli tunda omal nahal, kuidas päästjad suitsu täis hoones tegutsevad, et saada kannatanud majast välja. Väga huvitav ja tore kogemus oli ka autot lõigata ning sealt kannatanu välja tuua. Laagritoit oli ka väga hea ning juhendajad olid ka abivalmid ja toredad. (Hanna-Liisa Sell)

Laager oli range - kui jäid hiljaks, siis määrati karistus. Ühiselamus ööbimine oli huvitav. Instruktorid olid energilised ja abivalmid. Toimus ka palju töötube, mis olid väga õpetlikud. (Kasper Kozlovski)

Ma sain suhteliselt palju juurde teada lisaks sellele, mis me tunnis õppinud olime. Mulle väga meeldisid sealsed tegevused, koolitajad ning juhtkond olid väga sõbralikud. Mulle isiklikult meeldis see laager väga. (Robin Pavlov)

Laagritegevusi kokkuvõttev video

Laagritegevusi kokkuvõttev video