6. ja 7. klassi õpilased külastasid Eesti Politseimuuseumi 18. veebruar anu.kontro

6. ja 7. klassi õpilased külastasid Eesti Politseimuuseumi, kus sai oma nahal järele proovida politseitöös ettetulevaid olukordi. Näiteks saadi testida päris autos oma pidurdusreaktsiooni kiirust, proovida väsimusprille, korraldada märul, katsetada fotorobotit, tunda omal kehal eriüksuslase varustuse raskust, kavaldada üle valvesüsteemi laserkiirte vahel ronides, võtta sõrmejälgi, vaadata politseikoera topist Alfat, proovida üle kavaldada valedetektorit, istuda patrullmootorrattal ning harjutada täpsuslaskmist lasketiirus.

Külastuse käigus kogetu põhjal saadi aimu, kui mitmekülgne ja huvitav on politseitöö kuid ka seda, milliseid ohte see endas kätkeda võib. Muuseumis on vaatamist ja katsetamist rohkemgi, seega soovitame muuseumi ka kogu perega külastada.