Gustav Suits 136 02. detsember valdek.rohtma

Novembrikuu - see on Gustav Suitsu sünnipäevakuu. Selleks puhuks valmistasid 12ndikud ette väikese lavastuse kirjaniku loomingu põhjal koolimajas, kus Suits õppis. Koolimajja mindi juba esimeseks tunniks, et külalised teise tunni ajal viisakalt vastu võtta. Pakuti teed ja küpsiseid. Esitlemine toimus Sõõro koolimajas, kus jätkus ka ülejäänud koolipäev gümnaasiumiõpilastele, samuti lõunatati seal. Meeleolukat etendust nautisid kõik. Pärast ettekannet ütles nii mõnigi kohal olnud õpetaja, et nähtu ning kuuldu oli ülimalt ilus ning puudutas hinge. 10.-12. klassi tunnid ühendati, seega oli päev ka õpetajate jaoks veidi keerulisem kui tavaliselt. Sellgipoolest olid õppetunnid huvitavad ning pakkusid kõneainet ka teistele aineõpetajatele, kes ise parajasti tundi ei andnud. Päev lõppes sellega, et küünlad viidi Suitsu kodukohta tähistanud kivi juurde ja surnuaiale.