Uudised

Kes või mis Sa oled, eldü? 21. september valdek.rohtma


Kui logol puuduks selgitus, ei teaks suurem osa meist, millega on tegemist.

Meie koolis oli nimetatud ühingu tagamaid lahti rääkimas Triinu Kivitar, kellel on palju ameteid ja üks neist on diabeedi kogemusnõustajaks olemine. Kogemusnõustaja saab parimat nõu anda juhul, kui ta ise on probleemiga seotud, tunneb seda läbi ja lõhki. Seega on jutt külalisest, kes on ise 1. tüübi diabeedihaige ja püüab päevast-päeva aidata eelkõige noori, et nemad ja nende lähikondsed haigusega toime tuleksid.

Kokkuvõttes pole seda tüüpi diabeedi eest kaitstud ei noored ega vanad, ei meie ega teiste koolide õpilased. Kuidas me neid märkame, toetada ja aidata saame -sellest toimus koolitus nii kooli töötajatele kui meie kõige väiksematele 1. klassis.

Kui logol puuduks selgitus, ei teaks suurem osa meist, millega on tegemist.

Meie koolis oli nimetatud ühingu tagamaid lahti rääkimas Triinu Kivitar, kellel on palju ameteid ja üks neist on diabeedi kogemusnõustajaks olemine. Kogemusnõustaja saab parimat nõu anda juhul, kui ta ise on probleemiga seotud, tunneb seda läbi ja lõhki. Seega on jutt külalisest, kes on ise 1. tüübi diabeedihaige ja püüab päevast-päeva aidata eelkõige noori, et nemad ja nende lähikondsed haigusega toime tuleksid.

Kokkuvõttes pole seda tüüpi diabeedi eest kaitstud ei noored ega vanad, ei meie ega teiste koolide õpilased. Kuidas me neid märkame, toetada ja aidata saame -sellest toimus koolitus nii kooli töötajatele kui meie kõige väiksematele 1. klassis.