Kohtumine Lahemaaga Lahemaal 28. mai valdek.rohtma

Juba teine loodusmatk sel kevadel ja taas Lahemaale. Ikka Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel nagu ja I kooliaste käis. Seekord olid minejateks 4. – 6. klassi lapsed, saatjateks klassijuhatajad. Programmis pakuti võimalust uurida muutusi, mis on aja jooksul elukeskkonnas toimunud, külastati 7000-aasta vanust kaljujooniste näitust, vaadati lühifilmi Lahemaa rahvuspargist, käid mõisu külastamas ja jõuti mere äärdegi.

Pärast pikka päeva koduteed alustanud, panid matkasellid paberile mõned vahetud mõtted ja elamused, mis siinkohal kirja saavad:

• Mere ääres käimine oli tore;
  • Õppisime mõisate elu-olu tundma, keegi tundis Kolga mõisa ära „Kättemaksukontori“ võttepaigana;
  • Et on üldse olemas nii suur rändrahn nagu Jaani – Tooma kivi;
  • Oli tore bussiaknast lihtsalt välja vaadata ja tunda, et olengi ekskursioonil;
  • Nüüd tean, mis on juga ja mis joastik, nägin Valgejõge, Astangu jõge, Joaveskit – ilusad paigad.

Need on kokkuvõttes arvamused ja mitte ainult ühe õpilase omad. Enamasti on märkmepaberitel trükitähtedega kirjas TORE PÄEV, KÕIK MEELDIS, VÄGA MEELDIS, LIHTSALT NORMAALNE!

Täna on Lahemaal juba uus seltskond meie õpilasi ja ootame põnevusega nende reageeringut.

• Mere ääres käimine oli tore;
  • Et on üldse olemas nii suur rändrahn nagu Jaani – Tooma kivi;