Mustkunst või must kunst? 06. november valdek.rohtma

Aina meelsamini loetakse raamatuid, kus juttu teispoolsusest, maagiast, ebareaalsetena paistvatest tegemistest. Igapäevane elu tundub selle kõrval sündmustevaene ja mõttetu.

Nii otsustaski õpetaja Inga Roos kutsuda majja Meelis Kubo, kes tunni jooksul tutvustas mustkunsti maailma. Seegi ju omamoodi maagia ja irreaalsena tunduv tegevus, mis aitab kirjandusteostest loetut mõista.

Poleks uskunud, et kõige lihtsamad trikid nii palju elevust tekitavad. Külaline vajas aeg-ajalt abilisi ja polnud kedagi, kes poleks soovinud tema kõrval seista. Uskumatu, et ta ennast kuulda suutis, sest kaasa elamise hääled matsid muu. Korraga teadis enamus, kuidas trikke sooritada ja mis selle taga on. Vaatamata igaühe oma teadmistele venisid paljude näod pikaks, kui külalise järjekordne trikk õnnestus. Imestus oli siiras ja tunnustav. Pärast kohtumist sooviti kindlasti mustkunstnikuks saada, sest kes ei sooviks kaaslasi ninapidi vedada. Ei hirmutanud seegi, et õppimisele kulub hirmutavalt palju aega ja tegeleda sellega tuleb päevast-päeva.

Autogrammide jagamine ja lisaseletused kestsid tükk aega pärast kohtumise lõppu.