Naksitrallid tembutasid Võnnus 15. oktoober valdek.rohtma

Veel on lava tühi, aga mõni hetk hiljem on saal täis elevust ja külalisi Sillaotsalt, Mellistest ja Võnnust. Oli ehedat etenduse eelset melu ja sagimist.

Peaaegu tunni kestsid Muhvi, Kingpoole ja Sammalhabeme seiklused. Imetleda sai kolme Kuressaare teatri näitleja ümberkehastumisvõimet, lõbusat ja kohati vaimukat teksti. Aeg-ajalt rõkkas publik naerda, ja mida muud see tähendab, kui lõbus olemist.

Kunstnikud olid leidnud nutikaid lahendusi kostüümidele ja lavakujundusele. Osavasti kasutati ära vanu materjale. Teame, et võlusõnaks on tänapäeval kujunenud taaskasutus ja selles lavatükis seda oli.

Järelkajana näitetrupilt tunnustus, et mis kant see Võnnu on, kus elab nii soe publik. Trupp ei olnud Võnnus esimest korda ja repliik ei olnud öeldud suusoojaks. Nii said kiitusest osa ka meie 70 teatrisõpra, kelle hulgas olid 1. -5. klassi õpilased.

Näitlejad panustasid maksimaalselt ja meie roll on aplausiga tunnustamine ja tänamine. Sellele lisaks teeme edaspidi juttu ka teatrikultuurist ja teatris käimise kultuurist. Arenguruumi on.

R. Saksing

R. Saksing