Noored olid taas osaluskohvil 13. november valdek.rohtma

Käes on sügis ja taas oli käes ka Tartumaa Osaluskohvik, mis on kohtumiskohaks noortele ning noortemeelsetele, ametnikele ja otsustajatele.

Kutse osaluskohvikusse said ka Võnnu Keskkooli noored. Eelmistel kordadel on mõtteid vahetama pääsenud kõik soovijad, kuid sel korral vaid kaks noort. Haiguspuhangud seavad oma piirid.

Teemad, mille üle arutleda plaaniti, olid varem teada ja seetõttu oli eelnevalt pisut aega oma mõtetes selgust luua.

Meie koolist olid vestlusringis 11. klassi noored Kerda Alla ja Marcus Aido.

Sellel aastal arutleti osaluskohvikus niisugustel teemadel:

• “Kas valimised suruvad mind kasti?!”
  • “Head otsustajad - otsustage lõpuks ära!”
  • "Noorte huvitegevus"
  • "Kumb on parem, kas kutsekool või gümnaasium"
  • "Probleemid transpordiga valdades"

Kuna teemasid oli palju ja aeg limiteeritud, valis iga grupp kolm talle meeldivamat ja vestluse juhtija taktikepi all oma mõtteid avaldaski. Kas teemat suudeti piisavalt avada, sõltus paljuski suunajast. Kerda ja Marcus rääkisid kaasa eelkõige 4. ja 5. teema avamisel.

Kerda Alla hindas positiivselt võimalust erinevate teemade puhul oma arvamust kujundada, välja öelda ja samas kuulata kaaslaste mõtteid. Mõnel puhul sundis kuuldu ka oma arvamust ümber hindama. Igal juhul olid mõttevahetused silmaringi avardavad.

Meelelahutust pakkus anambel Party in Patrick`s Pants.

Kindlasti ei soovita noored järgmistel osalejatel niisama kuulajateks minna, vaid julgesti arutelust osa võtta.

Meie koolist olid vestlusringis 11. klassi noored Kerda Alla ja Marcus Aido.

Sellel aastal arutleti osaluskohvikus niisugustel teemadel:

• “Kas valimised suruvad mind kasti?!”
  • “Head otsustajad - otsustage lõpuks ära!”
  • "Noorte huvitegevus"
  • "Kumb on parem, kas kutsekool või gümnaasium"
  • "Probleemid transpordiga valdades"

Meelelahutust pakkus anambel Party in Patrick`s Pants.