Õnnetus ei hüüa tulles 11. veebruar

Miks õnnetused juhtuvad? Kus õnnetused juhtuvad? Kuidas kannatanut aidata?

Vahet pole, kas oled rulaga kõnniteel, sõpradega järvejääl, rattaga sõiduteel, kodus härjasilma praadimas või noaga puutükki voolimas. Väiksemad või suuremad õnnetused võivad juhtuda igal pool. Ja siis hakkab kiire, sest abiga ei saa viivitada. Plaastriga hõõrdunud kannale, kerge sidemega jalale või külmakotiga muhule saab meist igaüks hakkama. Ehk oskame abigi kutsuda, kui olukord kontrolli alt väljub!?  Tuletame meelde, tegutseme ja saame hakkama, aga jälle ja jälle kordamine ei tee paha. Seda ka meil, õpilaste kõrval olijatel.

Täna oli 1. – 3. klassil külas Punase Risti koolitaja Ulvar Kuningas ja väga arusaadaval viisil käidi läbi teemad, kus küsimustele enamasti ka vastused saadi. Aega pidanuks rohkem olema, sest kes õpilastest ei tahtnuks oma juhtumustest rääkida ja kogemusi jagada. Aega selleks leitakse juba isekeskis olles.

Miks õnnetused juhtuvad? Kus õnnetused juhtuvad? Kuidas kannatanut aidata?