Rebased ristitud, elagu rebased! 21. september

Reedel, 20. septembril võis kohata koolis siin-seal rebasteks tuunitud 10. klassi õpilasi. Nimelt viidi läbi rebaserets, mida korraldas traditsiooniliselt 12. klass. Hommikul kooli tulles sai iga rebane nahka pista ühe hommikuampsu, mis nägi välja justkui pähklikreem saiaga, kuid kreemi asemel oli austraallastele tuttav vegemite (vegemait). Esimese tunni ajal kogunesid noored ristitavad palmisaali, et maha pidada paar mängu. 12. klassiga koos pritsisime 10. klassi tublisid lambamurdjaid äädikast ja hapukurgivedelikust koosneva seguga. Hinge alla andsime neile joogiks erinevatest koostisosadest kokku segatud joogilaadset toodet. Meie õnneks olid rebased nõus kõigega rõõmsameelselt kaasa minema ja suurt muret nad meile ei tekitanud. Järgnevatel vahetundidel korraldasime veel mõningaid tegevusi. Neljandas vahetunnis küsisime alluvatelt erinevaid silmaringiga seotud küsimusi, kuid ainult valesid vastuseid andes said kõik rebased peotäie jahuga pihta.

Päev lõppes takistusraja läbimisega staadionil, mis kümnendikele erilist peavalu ei tekitanud. Üldiselt oli eriliselt meeldejääv päev nii ristijatele kui ka nüüdseks gümnaasiumiõpilasteks ristitud 10. klassile.

Kokkuvõtte tegemise au kuulub ristija Marius Kõivikule.

Kommentaar: kogu tseremoonia üksikutele fragmentidele sai kaasa elada kogu koolipere ja peab tunnistama, et lust on nii rahumeelseid ja sõnakuulelikke rebaseid ristida.

Kokkuvõtte tegemise au kuulub ristija Marius Kõivikule.