Spelling Bee võistlus Ülenurmel 09. märts valdek.rohtma

Nii põnevat nime kandnud võistlustel käisid 3. klassi noormehed Robin Aav, Tanel Tee, Sander Kasemaa ja Kristofer Kongi. Selguse mõttes olgu öeldud, et kõik tegevused toimusid inglise keeles ja võistlemas oli 15 meeskonda maakonna erinevatest koolidest.

Ülesandeid ja peamurdmist oli palju. Esmalt tuli lahendada ristsõnu neljal töölehel, kus tegemist oli sõnadega, mille õppimiseni polnud veel jõutudki ning luges see, kui palju ise oli  lisaks uuritud. Järgmise ülesande juures viidi üks meeskonna liikmetest spellima ja teised alustasid QR- koodide taga peidus olevate ülesannete lahendamist. Koodid olid suures majas laiali ja need tuli kõigepealt leida. Käiku läksid teadmised matemaatikas, looduses, nuputamises ja seda taas inglise keeles. Kuni teised orienteerusid, dikteeris Kristofer eemal asuvas ruumis tähthaaval sõnu, mida inglise keeles teatavasti ei kirjutata nii, nagu hääldatakse. Mitmeid sõnu kuulis võistleja esimest korda, aga aitasid pealehakkamine ja julge meel. Üksi oli veidi hirmutav olla, aga toime tuli suurpäraselt. Järgnes meeskonnatöö Kahootis ülesandeid lahendades-näiteks pilti uurides tuli tegelase emotsioone määrata ja pakutud valikus õiged märksõnad leida.

Kuni komisjon tulemusi arutas ja kohti määras, maiustati, vahetati muljeid ja oldi ärevil. Tulemus oli ootust väärt: meeskond võistles ennast 1. kohale Kahootis ja 2. kohale QR-koodide järgi orienteerumises. Tasuks saadi maiustusi ja loomulikult  tänukirjad.

Noormeeste õpetaja Kersti Aasmäe sai päeva lõpus rõõmust osa, kui poisid tormasid seda temaga jagama.

Vanemate abita jääksid meil mõnedki käigud tegemata ja seekord täname Kristoferi ema, kes igati toeks oli.