Suusarõõmust kehalise kasvatuse tundides 27. jaanuar

Kui osalejate kõiki soove oleksime proovinud täita, toimuks eile hommikul alanud Võnnu Keskkooli laskesuusatamispäev veel tänagi täie hooga ning lasketiiru järjekorral niipea lõppu ei paistaks. Nii võiks iseloomustada Võnnu Keskkooli talisporditunde, mille keskmes seekord oli Eestis üha populaarsemaks muutuv laskesuusatamine. Teevad ju Eesti naised ja mehed vägitegusid laskesuusatamise maailmas kõrvuti suurte riikidega.
Eesti laskesuusatamise ja laskespordi raskekahurvägilaste Roland Lessingu ja Lennart Saarepuu juhendamisel kõlasid esimesed paugud Võnnu staadionil eile juba kell 8.25. Alguses tehti nö kuiva trenni: prooviti püssi, kontrolliti silmatäpsust ja mõõdeti käte värinat. Ning siis läks võistluseks, mille käigus selgus laskesuusaspordi üks omapära: hingamisrütmi kontrollimine nii rajal, lasketiiru saabumisel kui ka lasketiirus, ning loomulikult laskmine ise. Ja kui jäigi mõni märk üles, siis spordiala reeglite kohaselt sai selle heastada väikese trahvi ehk lisaringiga. Võnnu Keskkool lisas omalt poolt veel kelgutamise. Kellele suuski ei jätkunud, neil oli võimalus võistlus kaasa teha õpetaja Asseri poolt vanadest suuskadest ja toolidest kokku pandud soome kelguga, seejuures laskma pidi hakkama kelgu lükkaja, mitte kelgul istuja.

Kella 14ks olid kõik klassid võistlustega finišisse jõudnud. Kes olid võitjad? Mõnel ehk tekkis seesugune küsimus?! Absoluutselt kõik, kes suusad alla said, kelku lükkasid ja püssi all käisid. Ning kindlasti need autogrammikütid, kes oma päevikutesse juhendajate head soovid ning allkirjad said.