Üks tee, kaks asja 22. november valdek.rohtma

11. novembril võtsid gümnasistid ette linnatee. Sügisel edukalt korraldatud spordipäeva eest preemiaks saadud spordimuuseumi piletid ootasid kasutamist ja karjääri planeerimise mõttes loodeti abi ja teavet Tartu Tervishoiu Kõrgkoolilt.

Kõik osalenud analüüsisid käiku lähtuvalt iseenda ootustest ja need kajastuvad järgmistes repliikides:

• Väga hea ülevaade Eesti spordi ajaloost ja lisaks lõbusalt kulgenud ülesannete täitmine.
  • Esmakordselt kuuldi mitmeid põnevaid fakte, mis puudutavad võistlusi, sportlasi ja erinevaid juhtumisi.
  • Muljet avaldas suurepärane kollektsioon medalitest, karikatest ja muudest auhindadest.
  • Jäi aega, et ise ringi vaadata ja huvipakkuvaid asju põhjalikumalt uurida.
  • Hea oli tuttavaks saada TTHKKi majaga nii seest kui väljast-huvitavad lahendused.
  • Kohtuti samas koolis õppinud füsioterapeut Richardiga, kes oli kogu õppekäigu ajal asjatundlikuks giidiks.
  • Koguti piisavalt infot edasiõppimisvõimaluste kohta: sisseastumine, ametid, õppetoetused, praktika jms.
  • Õpiti tegema harjutusi, mis aitavad vähendada erinevaid vaevusi.
  • Saadi võimalus jälgida üliõpilaste tegemisi palatites ja teistes ruumides.
  • Tõdeti, et paljud olid selles õppeasutuses esimest korda ja ei pidanud kogetus pettuma.

Oli neid, kes oleksid pikemalt tutvunud tervishoiu teemadega, aga ka neid, keda enim huvitas sport. Igal juhul peeti päeva kordaläinuks.

• Jäi aega, et ise ringi vaadata ja huvipakkuvaid asju põhjalikumalt uurida.
  • Õpiti tegema harjutusi, mis aitavad vähendada erinevaid vaevusi.
  • Saadi võimalus jälgida üliõpilaste tegemisi palatites ja teistes ruumides.