Uudised

Vastlakunn 18. veebruar tiit.raik


Lutsu „Suves“  tuli Tootsi sõnul enne praktilist kivide veeretama asumist teooria osa paika saada. Seda mõttekäiku järgides algas 15.02 kirikumäel ka 8.klassi õpilaste Liisa Käärma ja Ingeli Toomi 4-12. klassidele mõeldud loovtöö „Vastlakunn”. Selgus, et õpilaste ajumasinad olid tarkusega korralikult õlitatud, sest vastlapäeva traditsioonide teemal tehtud teadmiste liu tulemuste põhjal võib julgelt öelda, et linad tulevad keskmisest pikemad. Tarkus omavahel jagatud, korraldajate poolt vastlaliuglejatele mängud, reeglid ja kohtunikebrigaad Berit Soo ja Maret Runno näol tutvustatud, võis praktika ehk vastlaliuglemine alata. Tegelikult, osadele klassidele algas praktika juba mõned päevad varem. Neljas ja viies klass võtsid nõuks ja jõuks tulla liuglema omavalmistatud sõiduvahenditega. Esimesed valmistasid vastlavormeli ja ristisid selle hetkel maailma parima vormelisõitja järgi Lewis „Võnnu” Hamiltoniks, teised seevastu panid vastlamäel tuult nõudlema omavalmistatud purjeka nimega „Võnnu Välk”.  Päeva jooksul oli vastlamäel näha veel kümneid erinevaid sõiduvahendeid, alates magamisvoodist „Uinuv Kaunitar” (mis kahjuks üsna ruttu kaotas jala ja uinus igaveseks), vahepeale klassikalisi talispordivahendeid ning lõpetuseks suur tänavaplakat, millega püstitati ka grupilaskumise osavõturekord – 13 inimest ühel sõiduvahendil.  Heameel on tõdeda, et vaatamata võistluste läbiviimise ülikiirele tempole ja asjaolule, et viie võistlusmängu  - teadmiste liug, pikim liug, täpsusliug, enda mäkke tõmbamine, kujundliuglemine - lisaks veel auhindamine,  läbiviimiseks oli igaks kehalise kasvatuse tunniks aega 30 minutit, tulid korraldajad ja kohtunikebrigaad sellega kenasti toime. Kirikumägi tundus distantsilt vaadates justkui sagiv sipelgapesa, mille elanike toimetamiste ilus korrapära vastlapäevale suurepärase aura lõi. Aplaus!


Tähelepanekud pani kirja loovtöö juhendaja, õpetaja Asser Jaanimets.

 

Lutsu „Suves“  tuli Tootsi sõnul enne praktilist kivide veeretama asumist teooria osa paika saada. Seda mõttekäiku järgides algas 15.02 kirikumäel ka 8.klassi õpilaste Liisa Käärma ja Ingeli Toomi 4-12. klassidele mõeldud loovtöö „Vastlakunn”. Selgus, et õpilaste ajumasinad olid tarkusega korralikult õlitatud, sest vastlapäeva traditsioonide teemal tehtud teadmiste liu tulemuste põhjal võib julgelt öelda, et linad tulevad keskmisest pikemad. Tarkus omavahel jagatud, korraldajate poolt vastlaliuglejatele mängud, reeglid ja kohtunikebrigaad Berit Soo ja Maret Runno näol tutvustatud, võis praktika ehk vastlaliuglemine alata. Tegelikult, osadele klassidele algas praktika juba mõned päevad varem. Neljas ja viies klass võtsid nõuks ja jõuks tulla liuglema omavalmistatud sõiduvahenditega.

Esimesed valmistasid vastlavormeli ja ristisid selle hetkel maailma parima vormelisõitja järgi Lewis „Võnnu” Hamiltoniks, teised seevastu panid vastlamäel tuult nõudlema omavalmistatud purjeka nimega „Võnnu Välk”.  Päeva jooksul oli vastlamäel näha veel kümneid erinevaid sõiduvahendeid, alates magamisvoodist „Uinuv Kaunitar” (mis kahjuks üsna ruttu kaotas jala ja uinus igaveseks), vahepeale klassikalisi talispordivahendeid ning lõpetuseks suur tänavaplakat, millega püstitati ka grupilaskumise osavõturekord – 13 inimest ühel sõiduvahendil.  Heameel on tõdeda, et vaatamata võistluste läbiviimise ülikiirele tempole ja asjaolule, et viie võistlusmängu  - teadmiste liug, pikim liug, täpsusliug, enda mäkke tõmbamine, kujundliuglemine - lisaks veel auhindamine,  läbiviimiseks oli igaks kehalise kasvatuse tunniks aega 30 minutit, tulid korraldajad ja kohtunikebrigaad sellega kenasti toime. Kirikumägi tundus distantsilt vaadates justkui sagiv sipelgapesa, mille elanike toimetamiste ilus korrapära vastlapäevale suurepärase aura lõi. Aplaus!


Tähelepanekud pani kirja loovtöö juhendaja, õpetaja Asser Jaanimets.