News

Inspiratsioonipäev “Naised kosmosEST” 15. October valdek.rohtma


8. oktoobril toimus Tartu Ülikooli Tartu observatooriumis inspiratsioonipäev “Naised kosmosEST”, mis korraldati iga-aastase rahvusvahelise kosmosenädala raames. Selle aasta teema on Women in Space (“Naised kosmoses”). Eestis on kosmosealal juba mitmeid silmapaistvaid naisteadlasi ja -juhte ning palju andekaid noori naisteadlasi ja -insenere. Miks mitte mõni tulevane ka Võnnu Keskkoolist?

Meie koolis lubas õpetaja Simo-Jarek noortele naisõppuritele, et näevad inspiratsioonipäeval tõelisi teadlasi. Nii hea värbamistöö tulemusena osales Võnnu Keskkoolist 7.-12. klassist 23 noort.

Lubatud teadlastest olid kohal Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees ja rakendusliku kaugseire professor Anu Noorma, Euroopa Kosmoseagentuuri kosmosetööstuse ekspert ja astronaudiks kandideeriv Gertrud Talvik, Tartu Ülikooli Tartu observatooriumi insener Mari Allik, tähefüüsika teadur Heleri Ramler, tähefüüsika doktorant Anni Kasikov ning kosmosetehnoloogiate ekspert Aire Olesk.

#Võnnustmaailma

8. oktoobril toimus Tartu Ülikooli Tartu observatooriumis inspiratsioonipäev “Naised kosmosEST”, mis korraldati iga-aastase rahvusvahelise kosmosenädala raames. Selle aasta teema on Women in Space (“Naised kosmoses”). Eestis on kosmosealal juba mitmeid silmapaistvaid naisteadlasi ja -juhte ning palju andekaid noori naisteadlasi ja -insenere. Miks mitte mõni tulevane ka Võnnu Keskkoolist?

Meie koolis lubas õpetaja Simo-Jarek noortele naisõppuritele, et näevad inspiratsioonipäeval tõelisi teadlasi. Nii hea värbamistöö tulemusena osales Võnnu Keskkoolist 7.-12. klassist 23 noort.

Lubatud teadlastest olid kohal Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees ja rakendusliku kaugseire professor Anu Noorma, Euroopa Kosmoseagentuuri kosmosetööstuse ekspert ja astronaudiks kandideeriv Gertrud Talvik, Tartu Ülikooli Tartu observatooriumi insener Mari Allik, tähefüüsika teadur Heleri Ramler, tähefüüsika doktorant Anni Kasikov ning kosmosetehnoloogiate ekspert Aire Olesk.

#Võnnustmaailma