Palju õnne, Eesti! 23. veebruar valdek.rohtma

Armsad kolleegid, õpilased ja meie Eesti Vabariik!

Vahetevahel küsitakse nii huumoriga kui ka tõsiselt, et kas me sellist Eestit tahtsimegi?! Mida tõsisemalt küsitakse, seda naljakam see on. Kus või mis see on, mida sel hetkel hinnatakse, millega hinnatakse kas enda toimetulekut, kellegi tegutsemist või mõnd situatsiooni, naabrimeest või valitsust? Üldisemalt vaadates on see sama tobe, kui kiruda ilma. Küll on külm, küll vihmane, küll palav ja nii lõpmatuseni. Neil vahete-vahel kuuldud hetkedel tahaks hüüda, et mis Sul viga on, võta end kokku! Kui on külm, pane soojalt riidesse. Kui on märg, kasuta kummikuid ja jopet.

Kuidas me saame oma Eestimaal elada ja toimetada tegutsedes, mitte kirudes? Olla asised ja viia elu edasi? Äkki see algabki sellest, et millist Eestit me tahame. Ja kust see algab? See on võib olla kurb uudis, aga minu usk on see, et Eesti algab selle teadvustamisest, mida Sa teed ja tegemata jätad, mida väärtustad ja tähtsaks pead.

Minu Eesti algab minust endast! Oleneb sellest, kuidas tegutsen: kas kirun või viin unistusi ellu. Minu Eesti algab hommikul sellest, mida kuulan, millised on mu tavategevused ja tervitused uuele hommikule. Minu Eesti on see, milline ma olen ja nii peaks see olema igaühe puhul. Kui Sulle ei meeldi lõppev 103-aastane Eesti, palun võta end kokku ja muuda käitumist kaaslastesse, suhtumist ning tänulikkust pakutavasse. Kas Sa ikka viitsid ära teha oma voodi ka siis, kui on vaba päev, kas järgid oma standardit nagu Riskikuller?

Tegutse ja ära kiru ning maailm on palju ilusam! See on kindlasti üks parimatest võimalikest kingitustest Sinu Eestile. Hoidkem oma Eestit!

VR, 23.02.2022

Suur tänu kolleegidele, õpilastele ja külalistele tänasele pidulikule päevale sisu, vormi ja panuse eest. Toimus aktus, pärimusmuusikat tulvil koolikontsert Cätlin Mägi ning isamaaline viktoriin õpetaja Anett Lessuki poolt.

Elagu Eesti!

Armsad kolleegid, õpilased ja meie Eesti Vabariik!

VR, 23.02.2022

Elagu Eesti!